Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej - Logo
Biuletyn Informacji Publicznej - Muzeum
 
 
 
   
 

Instrukcja korzystania z BIPSzczegółowe wymagania dotyczące ujednoliconego systemu stron Biuletynu Informacji Publicznej, zakres i tryb przekazywania ministrowi właściwemu ds. informatyzacji przez organy władzy publicznej oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, a także związki zawodowe i ich organizacje oraz partie polityczne, informacji niezbędnych do zamieszczenia raz wymagania dotyczące zabezpieczania treści informacji publicznych udostępnianych w Biuletynie Informacji Publicznej określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).
Serwis Biuletynu Informacji Publicznej składa się z następujących elementów:
1.     Nagłówek
2.     Menu poziome
3.     Wyszukiwarka na stronie głównej Biuletynu Informacji Publicznej
4.     Menu pionowe
  • Nagłówek, (graficzna aranżacja)
    Po lewej stronie interaktywne logo BIP z linkiem do strony www.bip.gov.pl, po  prawej stronie logo oraz interaktywna nazwa Muzeum Niepodległości, która prowadzi do strony głównej Muzeum
  • Menu poziome, (stałe części serwisu)
1.     Rejestr zmian (informacja o wprowadzonych zmianach ogólnych w serwisie)
2.     Statystyka (informacja ogólna odwiedzin serwisu i poszczególnych podstron)
3.     Pomoc (informacja o stałych częściach serwisu)
  • Wyszukiwarka
    BIP wyposażony jest wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk szukaj, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć odnośnik o danej nazwie.

Menu pionowe
Publikowane informacje zgromadzone są w menu po lewej stronie. Menu jest podzielone na działy, które tematycznie informują o aktualnych sprawach Muzeum. Działy menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu.

Liczba wyświetleń: 13219